Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular. Na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi modelami i czym właściwie jest ów Cellular? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

  

Czym różni się iPad Wi-Fi od Wi-Fi + Cellular?

 

Wszystkie iPady Wi-Fi oferują łączność z Internetem wyłącznie poprzez sieć Wi-Fi, czyli po prostu zwykłe podłączanie się do routera lub hotspota. Takie połączenie nie wymaga użycia danych pakietowych, gdyż iPad korzysta wówczas z sieci domowej, biurowej lub publicznej, natomiast niesie ono ze sobą pewne ograniczenia, tj. np. brak możliwości sprawdzenia poczty, gdy nie ma dostępu do żadnej sieci Wi-Fi, a więc poza domem, w podróży. Taką możliwość mają natomiast właściciele iPadów z modułem Cellular, którzy w każdej chwili mogą połączyć się z siecią 3G, 4G LTE lub inną, aby serfować po Internecie gdziekolwiek. iPady z Cellular mają po prostu wbudowane gniazdo do kart SIM, jak telefony komórkowe. Kolejną ich zaletą jest wbudowany GPS, dzięki któremu mogą posłużyć jako nawigacja samochodowa / piesza.

 

Czy warto kupić iPada Wi-Fi + Cellular?

 

Tak, jeśli planujesz zabierać iPada ze sobą. Nie zawsze muszą to być dalekie podróże, wystarczy, że zamierzasz nosić go w torbie na uczelnię, na spotkania lub do komunikacji miejskiej. Wówczas iPad Wi-Fi + Cellular umożliwi Ci dostęp do poczty, przeglądanie facebooka i dostęp do tysięcy innych usług korzystających z Internetu. Jeśli natomiast kupujesz iPada z zamiarem używania go przede wszystkim w domu, w zupełności wystarczy Ci wersja Wi-Fi. 

 

Którego iPada powinienem wybrać?

 

To pytanie skomplikowane, gdyż każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby. Musisz zdecydować, czy bardziej zależy Ci na dużej mobilności i lekkości urządzenia, aby wygodniej czytało się książki jedną ręką, czy też chcesz przede wszystkim ultrawydajny procesor, na którym zmontujesz filmy w rozdzielczości 4K. Pomyśl przez chwilę, w jakim celu kupujesz iPada, a następnie zerknij do naszego poradnika, gdzie wyjaśniamy, który iPad jest najlepszy dla Ciebie.

__________________


Chciałbyś zabezpieczyć się przed kradzieżą? Pomyśl o noszeniu w torbie/plecaku lokalizatora Bluetooth oraz o dodatkowym ubezpieczeniu, które możesz dokupić w dniu zakupu iPada. Uchroni Cię ono przed wysokimi kosztami naprawy, kiedy Twój iPad upadnie na chodnik, zostanie zalany lub skradziony. Dowiedz się więcej o Pakiecie Bezpieczeństwa Cortland.

 

Podobne artykuły

1. Którego iPada wybrać? 
Sprawdź, który iPad jest najlepszy dla Ciebie i poznaj różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.

2. Kiedy warto wymienić dysk na SSD?
Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Dlaczego MacBook Air to idealny komputer na studia?
Studiowanie nie musi być trudne. Twój MacBook pomoże Ci wszystko ogarnąć!

4. Wymiana baterii w iPhone
Problemy z baterią? W Cortland wymienisz ją za 385 zł!

 

Dziękujemy za Twoją wizytę.
Spodobał Ci się ten wpis?
Udostępnij go na Facebooku lub Twitterze!