Dobra wiadomość dla programistów! Jeden z flagowych produktów firmy Microsoft - program Visual Studio - trafi wkrótce na komputery z systemem macOS. 


Dotychczas osoby korzystające z komputerów Apple nie miały możliwości instalacji Visual Studio, dopóki nie zainstalowały na nich wirtualnej maszyny z Windowsem lub Parallels. Wkrótce jednak nie będzie już takiej potrzeby, gdyż Microsoft zamierza udostępnić swoje oprogramowanie także na Makach. Celem Microsoftu jest zapewne uczynienie ich oprogramowania cross-platformowym, co ma zachęcić deweloperów piszących aplikacje na systemy iOS oraz macOS, także do tworzenia ich na platformę Windows z wykorzystaniem języka C#. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy firma z Redmond publikuje swoje aplikacje dla użytkowników sprzętu Apple, m.in. najnowszą aktualizację do wersji 2016 otrzymał Pakiet Office, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Jak donosi serwis The Verge, więcej szczegółów o Visual Studio na Mac poznamy podczas konferencji Connect();.

 
Podobne artykuły 

1. Jak ustawić własną piosenkę jako dzwonek w iPhonie? 5 prostych kroków, dzięki którym przy połączeniu, zamiast nudnego dzwonka, usłyszysz swoją ulubioną piosenkę!

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienić dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Obudowy UAG dla iPhone'a i iPada. Pokrowce zaprojektowane z myślą o prawdziwych mężczyznach. Pancerna stylistyka spodoba się fanom militariów oraz ciężkiego sprzętu, a jednocześnie zapewni najwyższą ochronę urządzenia...

4. Jak przenosić komputer zimą? Ujemne temperatury, zwłaszcza o poranku, nie powinny już nikogo dziwić. Jak dbać o komputer, aby w wyniku transportu nie utracić cennych danych lub po prostu, uchronic się przed wizytą w serwisie?

  

Dziękujemy za Twoją wizytę.
Podoba Ci się nasz blog?
Udostępnij go na Facebooku lub Twitterze!