Apple udostępniło dla wszystkich użytkowników aktualizację iOS 9.3, która zwiększa bezpieczeństwo systemu, poprawia jego stabilność, a także wprowadza kilka nowości, o których więcej dowiecie się z naszego wpisu.


Listę zmian rozpoczyna informacja o wprowadzaniu funkcji Night Shift, której głównym zadaniem jest automatyczna (w oparciu o aktualną godzinę i czas zachodu słońca) zmiana kolorów wyświetlacza, dzięki czemu nasze oczy nie powinny się tak męczyć podczas wieczornego serfowania po sieci.
Kolejne nowości, a właściwie udoskonalenia, dotyczą istniejących już programów, m.in. Notatki, gdzie od teraz możemy chronić dostęp do przechowywanych w nich prywatnych informacji za pomocą Touch ID lub kodu. Pojawiła się także opcja ich sortowania na różne sposoby: alfabetycznie, według daty utworzenia czy edycji. Oprócz tego, drobniejsze zmiany pojawiły się również w aplikacjach Zdrowie, Zdjęcia (nareszcie można udostępniać Live Photo przez AirDrop oraz Wiadomości między iPhonem/iPadem a komputerem Mac!), iBooks, a także Apple Music.

Warto dodać, że iOS 9.3 naprawia sporo błędów, jak chociażby problem z logowaniem się do usługi iMessage lub nieprawidłowym wskazywaniem poziomu naładowania baterii. Dodatkowo, w przypadku iPhone’ów 6s/6s Plus kolejne aplikacje otrzymały rozszerzone możliwości dzięki wykorzystaniu funkcji 3D Touch.


Aktualizacja do iOS 9.3 jest dostępna bezpłatnie dla każdego użytkownika i można ją zainstalować na jednym z poniższych urządzeń:

• iPhone 4s, 5, 5c, 5s, 6 i 6 Plus, 6s i 6s Plus

• iPad 2, 3 i 4

• iPad Air 1 i 2

• iPad mini 1, 2, 3

• iPad Pro

• iPod Touch 5 i 6 gen.

Przed wykonaniem aktualizacji zalecamy zrobienie kopii zapasowej.


UWAGA! Dotarły do nas informacje, że w przypadku starszych iPadów, aktualizacja systemu do wersji 9.3 może powodować problemy z ich aktywacją, dlatego właścicielom tych urządzeń (w szczególności iPada 2) zalecamy tymczasowe wstrzymanie się z instalacją. Więcej o problemie i jego możliwym rozwiązaniu dowiecie się z serwisu tablety.pl

__________________

Wraz z aktualizacją iOS 9.3 Apple udostępniło także aktualizacje systemów: OS X 10.11.4, tvOS 9.2 oraz watchOS 2.2. Możecie je zainstalować z poziomu Ustawień urządzenia.
__________________


Podobne artykuły
 

1. Bezpłatna wymiana wadliwych adapterów w Cortland. Wymiana na nowy, pozbawiony wad egzemplarz, jest oczywiście darmowa i odbywa się od ręki.

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienić dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Obudowy UAG dla iPhone'a i iPada. Pokrowce zaprojektowane z myślą o prawdziwych mężczyznach. Pancerna stylistyka spodoba się fanom militariów oraz ciężkiego sprzętu, a jednocześnie zapewni najwyższą ochronę urządzenia...

4. Rozbity wyświetlacz? Wymiana już od 589 zł!  Jeśli Twój iPhone posiada stłuczony wyświetlacz, zgłoś się do naszego Autoryzowanego Serwisu Apple.


Dziękujemy za Twoją wizytę.

Podoba Ci się nasz blog?
Udostępnij go na Facebooku lub Twitterze!