Dziś w nocy Philip Schiller poinformował na Twitterze o udostępnieniu nowej wersji pakietu iWork dla systemu OS X, iOS oraz wersji webowej w iCloud. Aktualizację pobierzecie bezpłatnie z App Store.


Nowe wersje Pages, Keynote oraz Numbers dla komputerów Mac otrzymały ulepszony tryb podzielonego ekranu, dzięki czemu praca w Split View stała się dużo wygodniejsza. Dla przykładu, jeśli pracujecie z tekstem na podzielonym ekranie, dokument będzie podążał za kursorem, więc nie trzeba go już przesuwać ręcznie za każdym razem, kiedy zaczniecie zbliżać się do prawej krawędzi strony. Podobnie wygląda to w Keynote oraz Numbers.

Wśród pozostałych nowości dla komputerów Mac warto wymienić obsługę Force Touch, z której szczególnie ucieszą się właściciele najnowszych, 12-calowych MacBooków oraz MacBooków Pro i Air z nowym gładzikiem. Apple udoskonaliło także kompatybilność ze starszymi dokumentami (np. Pages/Keynote/Numbers ’08 i ’06), a także eksport do formatów Word, PowerPoint, Excel i ePub. We wszystkim programach dostępne są także nowe szablony i motywy.


Mobilna wersja pakietu iWork zawiera większość udoskonaleń z wersji OS X, a dodatkowo wprowadza wsparcie dla Slide Over oraz Picture in Picture. Właścicieli iPhone’ów 6s i 6s Plus na pewno ucieszy dodanie nowych funkcji wykorzystujących technologię 3D Touch.

Przypominamy, że programy wchodzące w skład pakietu iWork dostępne są bezpłatnie dla każdego nowego komputera Mac lub urządzenia z systemem iOS, które kupione zostały nie wcześniej niż w połowie 2013 roku. Pozostałe osoby mogą kupić pojedyczne aplikacje w App Store za $19.99 (OS X) lub $9.99 (iOS). Dla osób, które chciałyby skorzystać z pakietu iWork za darmo, polecamy webową wersję pakietu iWork, który dostępny jest na stronie iCloud.com - także dla użytkowników z systemem Windows, jeśli posiadają oni konto Apple ID.

Podobne artykuły 

1. Jak ustawić własną piosenkę jako dzwonek w iPhonie? 5 prostych kroków, dzięki którym przy połączeniu, zamiast nudnego dzwonka, usłyszysz swoją ulubioną piosenkę!

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienić dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Obudowy UAG dla iPhone'a i iPada. Pokrowce zaprojektowane z myślą o prawdziwych mężczyznach. Pancerna stylistyka spodoba się fanom militariów oraz ciężkiego sprzętu, a jednocześnie zapewni najwyższą ochronę urządzenia...

4. Program naprawczy kamery iSight w iPhone 6 Plus. 22 sierpnia rozpoczął się bezpłatny program naprawczy wybranych iPhone'ów 6 Plus, w których odnotowano problem z kamerą iSight, znajdującą się na tylnej obudowie. 
  

Dziękujemy za Twoją wizytę.
Podoba Ci się nasz blog?
Udostępnij go na Facebooku lub Twitterze!