Google na swoim blogu oficjalnie potwierdziło to, o czym po cichu mówiło się już od dawna - Android Wear nareszcie stał się kompatybilny z systemem iOS. 


Aby podłączyć zegarek z systemem Android Wear do iPhone’a wystarczy darmowa aplikacja przygotowana przez Google. Niestety, na ten moment nie jest ona dostępna w języku polskim, ale niewykluczone, że nasz język ojczysty zostanie dodany w jednej z najbliższych aktualizacji. Połączenie smartwatcha z iPhonem wymaga stałego połączenia Bluetooth. Proces łączenia urządzeń w parę jest prosty, ale aktualnie mogą skorzystać z niego jedynie użytkownicy LG Watch Urban. Kolejne smartwatche kompatybilne z systemem iOS mają pojawić się wkrótce. Google wymienia m.in. urządzenia Huawei, Asusa oraz Motoroli. Niestety, póki co ich funkcjonalność pozostaje niewielka i skupia się wokół powiadomień (np. o nieodebranym połączeniu, wiadomości SMS lub wydarzeniu w kalendarzu) oraz funkcjach fitnessowych. Jedynie korzystając z aplikacji Google będziemy mogli skorzystać z bogatszych opcji, np. zapytać zegarek, jaka jest aktualnie pogoda w Londynie lub utworzyć przypomnienie o urodzinach brata.


Android Wear jest już kompatybilny z systemem iOS 8.2 lub nowszym, a z jego wsparcia mogą skorzystać użytkownicy iPhone’ów 5, 5c, 5s, 6 oraz 6 Plus. Więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie, natomiast my przypominamy, że w naszej ofercie znajdują się również inne smartwatche oraz inteligentne opaski kompatybilne z iPhonem.
Podobne artykuły
 

1. 5 gadżetów, które warto mieć w samochodzie. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę akcesoriów, które poprawią Twoje bezpieczeństwo oraz wpłyną na komfort jazdy.

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienic dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Obudowy UAG dla iPhone'a i iPada. Pokrowce zaprojektowane z myślą o prawdziwych mężczyznach. Pancerna stylistyka spodoba się fanom militariów oraz ciężkiego sprzętu, a jednocześnie zapewni najwyższą ochronę urządzenia...

4. HUB, czyli porty USB z przepustowością do 5 Gb/s! Brak Ci portów, do których mógłbyś podpiąć myszkę, aparat, iPhone'a lub pendrive? Dzięki HUB-om jesteś w stanie podłączyć na raz aż do siedmiu urządzeń! 
  

Dziękujęmy za Twoją wizytę.
Uważasz ten wpis za ciekawy?
Podziel się nim na Facebooku lub Twitterze!