Jeżeli z jakiegoś powodu miewacie problem z siecią Wi-Fi i jesteście pewni, że wina nie leży po stronie routera, istnieją trzy proste tricki, które w mgnieniu oka powinny przywrócić dostęp do Internetu.


Sposób pierwszy


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane.  


Na liście Preferowanych sieci znajdujemy sieć, która sprawia problemy oraz wszystkie inne, które uznajemy za zbędne. Usuwamy je przyciskiem „—’’.  


Po zaprowadzeniu porządku należy dodać za pomocą symbolu „+” sieć, z którą chcemy łączyć się automatycznie po wybudzeniu.


Sposób drugi


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane


Wybieramy DNS i zerkamy na białą tabelę po lewej stronie. Za pomocą „—’’ usuwamy wszystkie serwery DNS, po czym klikamy na „+” i wpisujemy 0.0.0.0 


Potwierdzamy zmiany i wychodzimy z Preferencji systemowych. Komputer powinien po chwili automatycznie połączyć się z siecią.


Sposób trzeci


W OS X Mavericks znajduje się opcja diagnostyki sieci bezprzewodowej. Aby ją uruchomić, wystarczy kliknąć w ikonę Wi-Fi na pasku menu, przytrzymując przy tym lewy alt. Naszym oczom powinna ukazać się długa lista, z której wybieramy ostatnią pozycję - Diagnostyka sieci bezprzewodowej. Wpisujemy hasło administratora i zlecamy wykonanie diagnostyki. Po jej ukończeniu powinien pojawić się raport diagnostyczny oraz propozycje rozwiązania problemu.