Wydajność iPhone’a może zmniejszać się wraz z wiekiem. Czy wymiana baterii, która zalicza się do części eksploatacyjnych, wpływa istotnie na poprawę pracy urządzenia?

 

Apple stosuje w iPhone’ach zarządzanie wydajnością, które polega na zmianach szczytowego poboru mocy w telefonach iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus, co pozwala uniknąć niespodziewanych restartów. Gdy bateria wymaga wymiany, użytkownik może zaobserwować w swoim iPhonie m.in. wolniejsze uruchamianie się aplikacji, niższą płynność przewijania, niższą głośność głośnika, czy konieczność ponownego wczytania aplikacji działających w tle po uruchomieniu.

 

Jeśli zaobserwowałeś w telefonie spadek wydajności, rozwiązaniem problemu może okazać się wymiana baterii. Nie jest to duży koszt, gdyż w przypadku iPhone’a 6 (lub nowszego modelu) jest to 129 zł, a naprawy dokonują wyłącznie wyszkoleni technicy, którzy używają oryginalnych części zamiennych objętych 90-dniową gwarancją. Jak widać na poniższym filmie, nowy akumulator znacząco zwiększył szybkość urządzenia, co bez wątpienia przełożyło się na większy komfort pracy. 

Więcej o wymianie baterii w iPhonie dowiesz się w tym wpisie.

___________

 

Następny artykuł:

 

Jak usunąć stare kopie zapasowe?

Niektóre kopie mogą ważyć nawet kilkanaście gigabajtów - dowiedz się, jak odzyskać utraconą przestrzeń dyskową.