Kopie zapasowe iPhone’a czy iPada mogą zajmować nawet kilkanaście gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej komputera. Dowiedz się, jak możesz je usunąć, aby zwolnić trochę miejsca na dysku.

 

Archiwa przechowywane są w katalogu Backup. Możesz skopiować jego zawartość, tworząc w ten sposób kopie kopii. Nie należy jednak nigdy zmieniać jego zawartości, np. poprzez zmianę nazwy, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia plików. 

 

 

Kopie zapasowe najłatwiej usunąć z pomocą programu iTunes. W tym celu skorzystaj z Preferencji (ustawienia aplikacji) i znajdź przedostatnią zakładkę Urządzenia. Na liście wyświetlą się wszystkie archiwa, które przechowywane są na komputerze. Aby je usunąć, wystarczy wybrać dany backup i kliknąć w przycisk Usuń kopię zapasową. Pamiętaj jednak, aby zostawić przynajmniej jedną kopię każdego urządzenia.

 

 

W przypadku systemu Windows 7, 8 lub 10 możliwe jest również ręczne usunięcie kopii poprzez eksplorator plików. Skorzystaj z systemowej opcji wyszukiwania i wpisz %appdata%. Jeśli folder nie pojawi się na liście, sprawdź, czy włączone jest wyświetlanie ukrytych plików i folderów ( Właściwości → Widok ). Po odnalezieniu katalogu przejdź do Apple Computer → MobileSync → Backup

 

Raz usunięta kopia zapasowa nie może zostać przywrócona, dlatego dokładnie sprawdź, które archiwa usuwasz. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Wsparcia Apple.

 

Pamiętaj także o możliwości zwiększenia dostępnej przestrzeni dyskowej nawet o 256 GB za pomocą specjalnych kart do MacBooka.

 

Podobne artykuły 


1. Którego iPada wybrać? 
Sprawdź, który iPad jest najlepszy dla Ciebie i poznaj różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.

2. Kiedy warto wymienić dysk na SSD?
Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. Dlaczego MacBook Air to idealny komputer na studia?
Studiowanie nie musi być trudne. Twój MacBook pomoże Ci wszystko ogarnąć!

4. Wymiana baterii w iPhone
Problemy z baterią? W Cortland wymienisz ją za 385 zł!

 

Dziękujemy za Twoją wizytę.
Spodobał Ci się ten wpis?
Udostępnij go na Facebooku lub Twitterze!