Prowadzisz własny biznes? Pozwól znaleźć się swoim klientom! Skorzystaj z naszego poradnika i dodaj swoją firmę do Apple Maps.


Jak dodać firmę do Apple Maps?

Na początek musisz odwiedzić stronę mapsconnect.apple.com, na której logujesz się się za pomocą konta Apple ID - tego samego, które używasz do zakupów w App Store lub nowego, utworzonego na potrzeby tej czynności. Po udanym logowaniu pojawi się możliwość wyboru języka (na liście znajduje się także polski) oraz otrzymywania powiadomień związanych z usługą. Kliknij Gotowe i akceptuj warunki korzystania.

 
Po przejściu do ekranu głównego możesz sprawdzić, czy Twoja firma znajduje się już w mapach Apple. Wpisz jej nazwę oraz adres (zazwyczaj wystarczy samo miasto). Jeśli nie znalazłeś jej na liście, kliknij Dodaj miejsce i uzupełnij podstawowe informacje: nazwę, adres, godziny otwarcia, dane kontaktowe, status miejsca, kategorię główną, kategorie uzupełniające oraz linki do portali społecznościowych. 

 Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, w Apple Maps wkrótce powinna pojawić się nowa ikonka reprezentująca Twój biznes. Gdybyś w przyszłości potrzebował zaktualizować firmowy profil, np. o nowe dane kontaktowe lub godziny pracy, zaloguj się ponownie na tej samej stronie i skorzystaj z opcji edycji.

źródło: iMore___________

 

Następny artykuł:

 

Dlaczego warto przenieść biznes na Mac?

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie, a kluczem do sukcesu jest nie tylko sprawne zarządzanie, ale także niezawodny sprzęt i aplikacje.

 

  

Dziękujęmy za Twoją wizytę.
Spodobał Ci się ten wpis?
Podziel się nim na Facebooku lub Twitterze!