Czy pakiet danych komórkowych przyznany w ramach abonamentu jest dla Ciebie niewystarczający? Przedstawiamy zbiór praktycznych porad, dzięki którym nawet osoby z comiesięcznym limitem 200-500 MB będą mogły swobodnie serfować po sieci.


W pierwszej kolejności udajemy się do Ustawień, a konkretniej, do zakładki Sieć komórkowa. Zjeżdżamy na dół strony i odnajdujemy opcje uprawnień. Za pomocą suwaków możemy zdecydować, które aplikacje mogą korzystać z sieci 3G, a które tylko z Wi-Fi. Warto poświęcić kilka chwil na ich edycję, ponieważ z doświadczenia wiemy, że niektóre programy - zwłaszcza te, które wykorzystują geolokalizację i śledzą naszą trasę - potrafią „wciągnąć” dziennie nawet do 100 MB! Dla niektórych to 50% miesięcznego pakietu, dlatego włączamy dostęp do danych tylko tym aplikacjom, z których korzystamy najczęściej, po czym przechodzimy do kroku drugiego.
Samo nadanie uprawnień to jedynie połowa sukcesu. Zapewne wielu z Was ma na swoim telefonie aplikacje Facebooka, Twittera lub Snapchata. Podejrzewam, że korzystacie z nich codziennie, również mobilnie, dlatego nie odcięliście im dostępu do Waszego pakietu. To zrozumiałe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zablokować wybranym programom opcję odświeżania w tle. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko cenne megabajty, ale także baterię. Odpowiednią zakładkę znajdziecie w Ustawieniach → Ogólne. W naszym przypadku takim "pożeraczem" był przede wszystkim Facebook, Messenger, Snapchat oraz Dropbox. Po zmianie ustawień wymienione programy synchronizują się wyłącznie kiedy ich używam, a nie przez cały czas.
Ostatni krok jest zdecydowanie najprostszy, bowiem wymaga od Was jedynie wejścia do App Store i pobrania aplikacji zajmującej się monitorowaniem danych pakietowych. My polecamy przede wszystkim dwie propozycje - DataMan (przejrzysty widżet i sprawny system ostrzeżeń) oraz Widget Data Cellular (bardzo rozbudowany podgląd statystyk z poziomu Centrum Powiadomień). Bez znaczenia, na który z programów się zdecydujecie, w jego opcjach wpisujecie, ile megabajtów danych przyznawane jest Wam miesięcznie w ramach abonamentu, zatwierdzacie i rozpoczynacie monitoring. Jeśli wykorzystacie prawie cały transfer, aplikacja powiadomi Was o tym alertem.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis pomoże Wam oszczędzić przynajmniej kilka procent pakietu danych miesięcznie, które przeznaczycie na liczne wejścia na naszego bloga oraz Facebooka i Twittera. ;) Gdyby pojawiły się jakieś dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu w komentarzach pod wpisem lub przez zakładkę Zapytaj Specjalistę.


Podobne artykuły
 

1. Mophie Juice Pack dla iPhone'a. Potężny zastrzyk energii dla Twojego iPhone'a w solidnej obudowie. Iealny dla osób, którym bateria nie starcza na cały dzień.

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienic dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. 5 wskazówek, jak iPhone może zwiększyć Twoją produktywność. Przedstawiamy porady, dzięki którym zwiększysz swoje umiejętności, będziesz bardziej efektywny oraz lepiej zorganizowany...

4. Dlaczego warto zaufać Lifeproof? W świecie, gdzie nie ma miejsca na kompromisy, Lifeproof zawsze zapewnia maksymalną ochronę.
  

Dziękujęmy za Twoją wizytę.
Masz pomysł na kolejny poradnik?
Daj nam znać na Facebooku lub Twitterze!