Apple zaleca, aby regularnie przeprowadzać kalibrację baterii w iPhone’ach, iPadach oraz MacBookach. Warto o tym pamiętać, ponieważ robiąc to systematycznie, wydłużasz rzeczywisty czas pracy na baterii, a Twoje urządzenie pracuje z maksymalną wydajnością.Kalibracja baterii w iPhonie / iPadzie

Kalibrację akumulatora w iUrządzeniach powinieneś przeprowadzić mniej więcej raz w miesiącu (nie musi to być dokładność co do dnia). Pozwól urządzeniu rozładować się do zera i samoczynnie wyłączyć. Następie podłącz je do zasilacza i nieprzerywaj procesu ładowania, dopóki bateria nie osiągnie 100%. Warto zaznaczyć, że nie jest to formowanie akumulatora, ponieważ nie jest ono wymagane w akumulatorach litowo-jonowych. Mówimy tylko o umożliwieniu systemowi iOS zbadaniu aktualnej, rzeczywistej pojemności baterii. Taki zabieg pozwoli na poprawny odczyt oraz jak najdokładniejsze informowanie o pozostałym czasie pracy. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której iPhone lub iPad wyłączy się w trakcie pracy, chociaż w prawym górnym rogu będzie wyświetlać się jeszcze kilka procent zapasu.


Kalibracja baterii w MacBooku

Akumulatory w MacBookach posiadają wewnętrzny mikroprocesor, który odpowiada za prawidłowe oszacowanie pojemność baterii. Co trzy miesiąca powinno się jednak pozwolić na całkowite rozładowanie i naładowanie akumulatora, aby mikroprocesor mógł zaktualizować te informacje, przedstawiając użytkownikowi jak najdokładniejsze odczyty. W tym celu postępujemy podobnie jak z iPhonem i iPadem. Kiedy MacBook się rozładuje i przejdzie w tryb uśpienia, pozostawiamy go nieużywanego na około 5 godzin, a następnie podłączamy do zasilacza i nie przerywamy ładowania do momentu, w którym poziom baterii nie osiągnie 100%. Po tak przeprowadzonej kalibracji możesz mieć pewność, że informacje wyświetlane na górnym pasku są wiarygodne.  

Uwaga! Jeśli używasz MacBooka jako komputera stacjonarnego - co oznacza, że bardzo rzadko odłączasz go od zasilacza - procedurę kalibracji powinneś wykonywać co miesiąc. Po więcej praktycznych informacji dotyczących iPhone'ów, MacBooków oraz innych urządzeń Apple, odsyłamy tutaj.Podobne artykuły 

1. Mophie Juice Pack dla iPhone'a. Potężny zastrzyk energii dla Twojego iPhone'a w solidnej obudowie. Iealny dla osób, którym bateria nie starcza na cały dzień.

2.  Kiedy i dlaczego warto wymienic dysk na SSD? Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na nowy komputer, warto unowocześnić i przyspieszyć obecny. W jaki sposób? Wymieniając tradycyjny dysk twardy na SSD. 

3. 5 wskazówek, jak iPhone może zwiększyć Twoją produktywność. Przedstawiamy porady, dzięki którym zwiększysz swoje umiejętności, będziesz bardziej efektywny oraz lepiej zorganizowany...

4. Dlaczego warto zaufać Lifeproof? W świecie, gdzie nie ma miejsca na kompromisy, Lifeproof zawsze zapewnia maksymalną ochronę.

 

Dziękujęmy za Twoją wizytę.
Uważasz tę poradę za przydatną?
Prosimy, udostępnij ją na Facebooku lub Twitterze!