Cortland ceni sobie ludzi, którzy każdego dnia dzielnie walczą nie tylko o wysportowaną sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowego ducha. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że taka walka wiąże się z niemałym wysiłkiem, dlatego aby każda kropla potu była jak najcenniejsza, wprowadzamy do naszego sklepu szereg produktów wspomagających treningi. Takich jak Mio Alpha.


Mio Alpha to pierwszy na świecie pulsometr, który do pomiaru tętna wykorzystuje technologię optyczną LED opracowaną w laboratoriach Philipsa, dzięki czemu nie trzeba zakładać na siebie specjalnych opasek na klatkę piersiową - całą pracę wykonują zielone diody umieszczone pod kopertą. Jest to niezwykle wygodne, gdyż w trakcie biegu lub intensywnych ćwiczeń czujemy się swobodnie - żaden plastik nie wżyna się w naszą skórę.


Co ważne, Mio Alpha cechuje się dokładnością pomiaru aż 99% EKG - nawet przy prędkości 22,5 km/h - więc niewielkim kosztem uzyskujemy naprawdę precyzyjny monitoring pracy serca, który doskonale sprawdza się podczas treningów indoor oraz outdoor. Wykresy naszego tętna mogą zostać automatycznie przesyłane do najpopularniejszych aplikacji treningowych np. Endomondo, Wahoo, RunKeeper, Strava, Runtastic, FitTrip oraz dedykowanej Mio GO. Wszystko to jest możliwe dzięki wyposażeniu pulsometru w technologię Bluetooth 4.0. Szczególnie istotna jest tutaj cyferka 4, gdyż Bluetooth 4. generacji często nazywany jest „Bluetoothem Smart” - zużywa minimum energii, dzięki czemu nie ma ryzyka, że po połączeniu Mio Alpha z iPhonem bateria zejdzie do zera w ciągu kilku minut. Tak naprawdę, nie powinniście odczuć żadnej zmiany w żywotności akumulatora.


Mio Alpha to nie tylko pulsometr. Wyświetlacz, który wykonany został ze szkła mineralnego, odporny jest na zachlapania oraz deszcz (3 ATM), a dodatkowo informuje użytkownika m.in. o aktualnej godzinie (tak, można go używać również jako zwykłego zegarka), czasie ostatniego okrążenia czy średniej wartości pracy serca. Dodatkową opcją jest ustawienie alertów przy osiąganiu odpowiedniego poziomu tętna. Pomimo tak bogatej funkcjonalności, Mio Alpha nie ma problemów z baterią - ta wystarcza bez problemu na kilka dni używania. W trybie pomiaru tętna, który włączamy tylko na czas ćwiczeń, potrafi pracować bez przerwy do 8 godzin, podczas gdy w trybie zwykłego zegarka wiele miesięcy. Jeśli jednak akumulator się wyczerpie, wystarczy niespełna godzina, aby naładować go do pełna za pomocą stacji dokującej podłączanej do komputera kablem USB.


Jedną z wielu zalet Mio Alpha jest absolutnie fantastyczny pasek, który zawiera kilkadziesiąt dziurek umożliwiających regulację w zakresie 145-198 mm. To ważne, bowiem możliwości zapięcia są naprawdę olbrzymie i praktycznie niemożliwe jest, aby pulsometr przemieszczał się po nadgarstku podczas ćwiczeń. Pasuje na każdą rękę. Dosłownie.


Świetny zegarek sportowy, niezwykle precyzyjny pulsometr oraz bardzo dobry czas pracy na baterii to bez wątpienia największe zalety Mio Alpha. Przede wszystkim, to fantastyczne urządzenie, dzięki któremu niewielkim kosztem możemy zwiększyć efektywność naszych treningów oraz przenieś je na naprawdę profesjonalny poziom. Współpraca z najpopularniejszymi aplikacjami fitnessowymi i bezbłędna synchronizacja danych umożliwia natychmiastową analizę ostatnich ćwiczeń, rozróżniając przy tym najróżniejsze dyscypliny. 


Mio Alpha jest dostępny w naszych salonach oraz sklepie internetowym.


Podobne artykuły


1. Bezpłatna wymiana baterii w iPhone'ach 5. W niektórych iPhone’ach 5, które powstały między wrześniem 2012 roku, a styczniem 2013 roku...

2. Szybka naprawa problemów z Wi-Fi. Jeżeli z jakiegoś powodu miewacie problem z siecią Wi-Fi i jesteście pewni, że wina nie leży po stronie routera...

3. Speaktoit Assistant, czyli Siri dla iPhone'a 4. Siri, who’s your daddy? Siri, guess what? Siri, who let the dogs out?

4. Co nowego w iOS 8? Przygotowaliśmy dla Was listę zmian, jakie zostały wprowadzone wraz z aktualizacją, a także instrukcję, w jaki sposób zainstalować ją na urządzeniu...